Loading color scheme

İmmobilizerli Anahtar Yapımı

İmmobilizerli Anahtar Yapımı

    İmmobilizer anahtarı araba, motor, otobüs gibi motorlu araçların çalıştırma sistemine verilen elektronik devredir. Bu elektronik devrenin bir parçası araba diğer tamamlayıcı parçalı ise çalıştıran kontak anahtarı içindedir ve bu iki parça tamamlanmadan motor çalışmaz. Bu sebeple İmmobilizer olan otomobiller, "düz kontak" yapılarak çalıştırılamaz.

      İmmobilizer sistemi firmadan firmaya marka ve modellere göre farklılık gösterebilir. Bu sistem tamamen güvenlik odaklı olarak 1944 yılında Frank Marugg tarafından bulunmuş ve 1958 yılında yine kendisi tarafından patenti alınmıştır. Günümüzde tüm yeni model araçlarda bu sistem kullanılmaktadır.
İmmobilizer sistemi eskiden çok pahalı ve üst segment araçlarda kullanılan bir donanımken, şu an oldukça makul seviyelerde tüm araçlara fabrika çıkışlı olarak bağlanıp piyasaya sürülmektedir.

       immobilizer sistemin büyük sıkıntısından bir tanesi, otomobil anahtarının kullanıcılar tarafından kaybedilmesidir. Konu ile ilgili birçok araç sahibi yüksek fiyatlar sonucu mağdur olup otomobil anahtarın yenisini temin etmekte zorluk yaşarlar. Seven Garaj Oto Anahtar Merkezi olarak bu konuda kaybolan anahtarlarınızın yerine uzman personelimizle yenisini kodlayarak probleminizi çözüyoruz.

Yorum yapın

Yorumlar

  • Henüz hiç yorum yok