Loading color scheme

Kumanda Tamir, Bakım, Onarım

Kumanda Tamir, Bakım, Onarım


     Otomobilinize bakım yapıldığı gibi aslında otomobil anahtarına da belli periyotlar da bakım yapılması tavsiye ediyoruz. Bunun bir çok nedeni var kullanım ile birlikte zamanla pil

tükenmelerinden kaynaklı kumandanın aracı açıp kapatmasında ki mesafe kısalır ve sona doğru yakın mesafelerden açıp kapatmaya başlar. Pil bitmelerinin yol açtığı bir başka sorun ise otomobil kumandasının ışığı yanmasına rağmen kumandanın işlev görmemesinden dolayı kullanıcıların kumandanın butonuna daha sert basarak işlem göreceğini düşünmektir. Işığın yanması otomobil kumandasının pilinin sadece ışığı yakacak kadar enerjisinin olmasından ama doğru frekansa ulaştıracak akımın kalmamasından dolayı kumanda çalışmamaktadır.
Kullanıcılarımız butona sert basmaları hem kumandanın dış kabına hem de elektronik anahtar üzerindeki (Siviç) dediğimiz tuşları zamanla bozulmasına neden olur. Yeni bir pil taksanız bile artık Siviç’ler özelliklerini kaybetmelerinden dolayı artık kumanda çalışmaz olur. Bu durumda kumandanızın tamir görmesi ve parçalarının değişmesi gerekir. Firmamızda bu ve benzeri kumada tamiri, bakım ve onarımı yapılmaktadır.

 

Yorum yapın

Yorumlar

  • Henüz hiç yorum yok